PRACA: Analityk w dziale kontrolingu

Ogłoszenie numer: 2973623, z dnia 2020-01-13

Hosten Polska to producent najwyższej jakości profili oraz systemów osłonowych z PVC i aluminium o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i europejskim. To przedsiębiorstwo tworzone i zarządzane przez ludzi z pasją. Efektem tej pasji jest gama doskonałych produktów i niezwykle dynamiczny rozwój firmy.

Analityk w dziale kontrolingu

Miejsce pracy: mazowieckie / Radom

Nr Ref.: AK/10/2019

Opis stanowiska

  • Samodzielne pozyskiwanie, przetwarzanie, analizowanie oraz interpretacja danych finansowych
  • Analiza odchyleń pomiędzy danymi faktycznymi a prognozowanymi w budżecie
  • Analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji, klientów
  • Analiza i kontrola kosztów produkcji
  • Uczestnictwo w procesie monitorowania i kształtowania cen
  • Przygotowywanie okresowych prognoz wykonania planu oraz raportowanie w tym zakresie
  • Opracowywanie i wdrażanie narzędzi kontrolnych
  • Wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych inwestycji
  • Przygotowywanie prezentacji dla Zarządu Firmy

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku: rachunkowość/ekonomia/kontroling/finanse
  • Minimum dwa lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, w tym znajomości zagadnień dotyczących instrumentów finansowych
  • Umiejętność tworzenia modeli finansowych oraz prognozowania
  • Umiejętność interpretacji danych i właściwej ich prezentacji
  • Zaawansowana znajomość MS Office w zakresie Excela
  • Znajomość programu Subiekt
  • Umiejętności analityczne rozwinięte na bardzo wysokim poziomie
  • Nastawienie na rozwiązywanie problemów
  • Samodzielność i samodyscyplina
  • Stałe dążenie do podnoszenia swoich kwalifikacji

Oferujemy

  • Odpowiedzialną pracę w ramach nowoczesnej organizacji
  • Pracę w firmie o  ugruntowanej pozycji
  • Możliwość nieustającego rozwoju
  • Pracę pełną wyzwań