Radom to rozwijające się miasto, w którym przybywa miejsc pracy oraz studentów. Również infrastruktura zmienia się na lepsze. Poniżej znajdziesz zestawienie ciekawych inwestycji, które zdecydowanie wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców:

1. Dom seniora

W Radomiu powstaje nowoczesny dom opieki dla osób starszych. Obiekt będzie znajdował się między ulicą Mieszka I i Perzanowską, a rozpoczęcie jego działalności jest planowane na przełom 2020 i 2021 roku. Prywatny dom opieki będzie przygotowany na przyjęcie 100 seniorów. Do końca 2019 roku obiekt będzie znajdował się w stanie surowym, a po Nowym Roku ruszą prace wykończeniowe.

Zapowiadana inwestycja z pewnością oznacza nowe miejsca pracy dla kandydatów z wykształceniem medycznym. Dzisiaj pracodawcy na szeroką skalę poszukują opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów.

2. Nowe centrum handlowe

Przy południowej obwodnicy miasta ma powstać centrum handlowe o powierzchni prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych. Oczywiście inwestycja obejmuje również obszerne parkingi. Zakupy na terenie nowego centrum handlowego, mieszkańcy Radomia będą mogli robić od wakacji 2020 roku. Poza galerią inwestorzy wybudują również market budowlany należący do wiodącej sieci tej branży oraz restauracja szybkiej obsługi. Do tej pory w Radomiu powstało pięć centrów handlowych, które dają łącznie kilkaset lokali usługowych.

Powstawanie tego typu obiektów skutkuje nie tylko większym wyborem różnego rodzaju produktów i usług – to także miejsca spotkań i centra rozrywkowe. Ponadto dają one wiele miejsc pracy – to szansa dla uczniów i studentów szukających zatrudnienia z elastycznym grafikiem. W charakterze sprzedawców i kasjerów pracują głównie osoby do 30 roku życia. Bez wątpienia na nowe oferty pracy w Radomiu mogą liczyć osoby z doświadczeniem na stanowiskach sprzedażowych, a także ze stażem w ochronie.

3. Mieszkania i drogi

Ponadto w mieście realizowane są inwestycje z zakresu budownictwa drogowego oraz mieszkaniowego. W Radomiu i okolicach powstają nowe kameralne osiedla.