Kreatory CV są powszechnie dostępne i coraz popularniejsze. Wiele osób rozważa wykorzystanie tego narzędzia. Jakie są największe zalety takich kreatorów?

  1. Właściwy podział treści

Po pierwsze, dzięki kreatorom możemy stworzyć CV, które będzie spójne i będzie miało uporządkowaną treść. Kolejność informacji też ma znaczenie. Pamiętajmy, że nasz życiorys zawodowy powinien być napisany w taki sposób, aby był jak najprostszy w odbiorze dla rekrutera.

  1. Intuicyjność

Kreatory są proste w obsłudze, a to dobre rozwiązanie dla osób, którym edytory tekstowe lub programy graficzne sprawiają wiele trudności.

  1. Format

Ma duże znaczenie w uwagi na to, że dokument powinien się bez problemu otwierać bez względu na to, z jakiego oprogramowania korzysta rekruter. Za najbezpieczniejszy format uznaje się dzisiaj PDF. Nowoczesne szablony umożliwiają ponadto formatowanie czcionki, a nawet przetłumaczenie całego dokumentu.

  1. Szablon dostosowany do stanowiska

CV urzędnika i grafika komputerowego to dwie różne sprawy. Dokumenty aplikacyjne mogą być mniej lub bardziej oficjalne. Osoba, która ubiega się przykładowo o pracę w Radomiu w kancelarii prawnej, powinna stworzyć bardziej formalny życiorys, a kandydat na stanowisko w agencji reklamowej, zdecydowanie bardziej kreatywny.

  1. Spójność z listem motywacyjnym

Zawsze należy zwracać uwagę na to, że list motywacyjny nie powinien być powieleniem CV.  Dokumenty aplikacyjne muszą być ze sobą spójne pod względem treści, a także pod względem graficznym, co z pomocą kreatora, nie jest trudne do zrealizowania.

Obecnie bardzo dużo szablonów możemy pobrać za darmo z Internetu, ale pamiętajmy, że tworząc CV, zawsze należy mieć na uwadze informacje zawarte w ofercie pracy. Dokument powinien być napisany w taki sposób, aby umiejętności kandydata pokrywały się z oczekiwaniami ogłoszeniodawców. Profesjonalne i pomysłowe CV to wizytówka, coś, co wpływa na pierwsze wrażenie. Nie zapominajmy, że rekruter ma na wstępną ocenę naszej aplikacji jedynie kilka sekund.