Dokąd na film?

Osoby, które chciałyby w Radomiu wybrać się na seans filmowy, mają do wyboru ofertę kilku kin. Oczywiście w mieście znajdą się sieciówki wyświetlające najpopularniejsze filmowe hity, również w technologii 3D.

  • Niezależne kina

Ponadto mieszkańcy mogą wybrać się do kina studyjnego, które wyświetla filmy na zamówienie. Kino Studyjne Filmów Artystycznych „Elektrownia” zaprasza na szkolne seanse dla dzieci oraz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, którego program obejmuje między innymi filmy wojenne oraz dokumentalne. Mieszkańcy mogą zakupić karnety, dzięki którym oglądanie ambitnego kina, wychodzi dużo taniej. Pokazy specjalne można obejrzeć również za sprawą tzw. Klubu Dobrego Filmu.

Domy Kultury

  • Resursa Obywatelska

Stanowi najstarszą placówkę kulturalną w mieście. Początki działalności tego Ośrodka Kultury i Sztuki sięgają połowy XIX wieku. Resursa skupia się na promowaniu tradycji oraz historii Radomia poprzez organizowanie pokazów filmów dokumentalnych oraz wystaw. Ośrodek ten stanowi ważne miejsce dla młodzieży zrzeszającej się w grupach tańca czy w zespołach muzycznych. Zajęcia oferowane przez Resursę Obywatelską to m.in. śpiew solowy, nauka języka esperanto czy warsztaty teatralne.

  • Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”

Ta instytucja też może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Jej zadaniem jest przede wszystkim przygotowywanie masowych imprez, takich jak koncerty zagranicznych gwiazd czy występy kabaretów. W końcu Miejski Ośrodek Kultury dysponuje największą w mieście sceną oraz widownią. Amfiteatr organizuje też monodramy, pokazy mody, spektakle, tematyczne dyskoteki i zajęcia dla dzieci.

Poza tym w Radomiu działa Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej, Dom Kultury „Południe”, Dom Kultury „Borki”, a także Dom Kultury „Idalin”. Tego typu instytucje  przyczyniają się nie tylko do krzewienia lokalnej kultury, ale też do integracji mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Jak widać, również w Radomiu znajdą się etaty dla osób wykonujących artystyczne zawody.