Urząd pracy

Osoby zainteresowane zmianą stanowiska pracy w Radomiu, zwykle poszukiwania nowego etatu rozpoczynają od urzędów pracy. Takie rozwiązanie jest całkiem zasadne, ponieważ urzędy poza pośrednictwem pracy oferują też szereg programów aktywizacyjnych. Bezrobotni mogą korzystać z doradztwa zawodowego, udać się na specjalistyczny kurs czy staż, a także skorzystać z bonu na zasiedlenie. Urzędy pracy realizują też programy dedykowane osobom niepełnosprawnym i  cudzoziemcom.

Portale internetowe

Mieszkańcy Radomia najwięcej ofert pracy znajdą na portalach internetowych. Obecnie sieć stała się głównym miejscem zamieszczania takich ogłoszeń. Mało kto publikuje dzisiaj oferty rekrutacyjne w prasie, coraz rzadziej słyszymy też komunikaty radiowe. Za to portale rekrutacyjne to miejsce, gdzie można spersonalizować wyniki wyszukiwania. Za kryterium wyszukiwania można przyjąć m.in. formę zatrudnienia lub przedział wynagrodzenia. Niektóre strony gromadzą oferty pracy dla danej branży, inne zawierają ogłoszenia w językach obcych lub informacje o pracy za granicą. Poza tym do przeglądania ogłoszeń możemy wykorzystać aplikacje na telefony.

Agencje pośrednictwa pracy

Tutaj możemy wydzielić kilka rodzajów agencji. Agencje pracy tymczasowej koncentrują się wokół werbowania pracowników do sezonowych, dorywczych zajęć. Z tego typu usług korzystają często studenci oraz osoby zainteresowane podjęciem pracy fizycznej.

W poszukiwaniu pracy w Radomiu pomocne mogą być też agencje doradztwa zawodowego, których działalność polega w dużej mierze na wsparciu kandydatów w wyborze ścieżki kariery. Z usług  agencji często korzystają pracodawcy, którzy chcą uprawnić proces rekrutacji w swoich firmach.

W związku z tym, że często ostatnio słyszmy na temat rynku pracownika, to z coraz większym powodzeniem działają agencje headhunterskie. Tego typu jednostki same szukają pracowników,  szczególnie średniego i wyższego szczebla. Usługi headhunterów okazują się nieocenione w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują wykwalifikowanych specjalistów na dobrze opłacane stanowiska.

Portale społecznościowe

To też dzisiaj popularny sposób szukania pracy. Na portalach społecznościowych można zapisywać się do różnego rodzaju grup, często związanych z daną branżą. Niektórym, aktywność w sieci pomaga w budowaniu wizerunku eksperta.