Czy Radom można zwiedzać? Oczywiście. Pozytywne zaskoczenie przeżyje każdy, kto myśli, że w Radomiu nie ma nic ciekawego do zobaczenia i nic się nie dzieje.

Spacerem przez miasto

Przede wszystkim w Radomiu można miło spędzić czas podczas spaceru po Starym Mieście. Unikalny układ urbanistyczny miasta pozwala na naprawdę długi spacer szlakiem zabytków Radomia. Dla spragnionych nieco walorów historycznych poleca się wycieczkę w okolice Zamku Królewskiego, gdzie zachowały się mury oraz do Muzeum Wsi Lubelskiej.

Związane z Radomiem

Warto zajrzeć także do Muzeum Jacka Malczewskiego. Ten słynny radomski malarz jest niezwykle popularny w Polsce. Każdego roku Radom przyciąga tłumy turystów, którzy uwielbiają podniebne akrobacje lotnicze. Air Show, bo o tym mowa wpisało się w mapę kulturalnych wydarzeń Radomia na dobre.

Kościoły i kamieniczki

Duża ilość obiektów sakralnych stanowi także ciekawy element zwiedzania zwłaszcza do miłośników sztuki sakralnej i urbanistyki. Rynek w Radomiu to plac znacznych rozmiarów. Jest to zaciszne miejsce w porównaniu do, chociażby Rynku w Krakowie. Ciekawym miejscem w tej strefie jest neorenesansowy Ratusz i wyjątkowe kamieniczki – Dom Gąski i Dom Esterki, gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej.

Uliczki

Miasto Kazimierzowskie i Fara na ulicy grodzkiej, gdzie króluje kościół św. Jana Chrzciciela. W Radomiu znajduje się także piękny park z uroczymi alejkami, gdzie stoi pomnik Jana Kochanowskiego. Ulica Żeromskiego, gdzie znajduje się główny deptak miasta z przepięknymi kamieniczkami oraz pałacykami, sama w sobie jest wielką atrakcją.

Ciekawe wydarzenia

W Radomiu oprócz dobrze znanego wzdłuż i wszerz Air Show odbywa się także: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia, Festiwal Artystów Ulicznych, Cafe Jazz Festiwal, Festiwal Zawieruchy Radomskie, Radomski Festiwal Filozofii Okna, Festiwal Ziemniaka, czy dni Radomia.